Publikatsioonid ja rakendused 

Publikatsioonid ETIS-es


Teadusprojektide tulemusena ilmunud publikatsioonid leiab Eesti teadusinfo süsteemist ETIS

Eesti Teadusagentuuri projekt PRG1504
EL Horisondi projekt: 101084220


Piiritu uurimiskogukond


Marta Kucza projekt „Piiritu uurimiskogukond“ on osa Euroopa Sotsiaalantropoloogia Assotsiatsiooni poolt rahastatud ja Jen Clarke’i ja Maxime Le Calvé’i kureeritud veebinäitusest „Field/Works II: Generating Ecologies of Trust“. Nagu kuraatorite avalduses mainitakse, tugineb näitus Didier Debaise’i ja Isabelle Stengersi kriitikale kaasaegsetes teadustes levinud kahtlusel põhineva epistemoloogia suhtes. Progressijärgsel ajastul, mil „ühe maailma“ ontoloogia on kaotanud oma legitimeeriva haarde, uurib näitus, kuidas taastada usaldus, luues tervendamiseks ja kooseksisteerimiseks ruume, mis austavad erinevaid maailmu ja olemise viise.
Marta on Lõuna-Eestis asuva õppimispuudega täiskasvanute kodu Maarja küla elanikega korraldatud eksperimentaalseid filmi- ja helitöökodaasid ja uurinud nende kaudu neurodivergentsuse potentsiaali paljuliigiliste ökosüsteemide uurimisel. Eksperimendid hõlmavad Foley’t – heliefektide salvestamist olemasolevatele liikuvatele piltidele – ja muid sensoorseid praktikaid, mis võimaldavad loomade omailmadega suhestuda.
Näitusel näidatakse videoid kahe Eestis väljasuremisohus oleva liigi: must-toonekure (Ciconia nigra) ja ebapärlikarbi (Margaritifera margaritifera) kohta.

Näitus “Teadmata”


Tartu Ülikooli loodusmuuseum, 5.04–29.09.2024

Kuraator:  Sara Bédard-Goulet
Kunstnikud: Damien Beyrouthy, France Cadet, Hayden Fowler, Flo Kasearu & Elīna Vītola, Uku Sepsivart

Euroopa naaritsa taasasustamise õppetunnid

Uuringu “Euroopa naaritsa reintrodutseerimine – kohaliku kogukonna kogemuste analüüs Hiiumaal ja ettepanekud reintroduktsiooniks Saaremaale” tulemusena valminud raport „Euroopa naaritsa taasasustamise õppetunnid“, mis on mõeldud ka lugejatele, keda huvitab liikide (taas)asustamine üldiselt. Raportis on esitatud kohaliku kogukonna kaasamise põhimõtted, mida taasasustajatel tasub silmas pidada, ja meetodid, kuidas sarnaseid uuringuid teha.

Tasaarengu semiootilised tõlgendused

Jätkusuutlike tulevikumudelite ja tasaarengu semiootiliste aspektide uurimine.

Scroll to Top